Istoty ludzkie z całą pewnością są obdarowane nietypowym darem. Jest nim zdolność do tworzenia broni dosłownie ze wszystkiego, co mogliśmy zaobserwować na tle historii ludzkości przeplatanej licznymi wojnami i konfliktami. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że niektóre ze stworzonych przez ludzkość broni zasługują na miano naprawdę dziwnych i nietypowych. Przyjrzyjmy się dziś niektórym z nich. Niektórzy naukowcy zwracają żartobliwie uwagę na to, że gdyby nasza pomysłowość w tworzeniu lekarstw i leczeniu chorób byłaby tak ogromna, jak w przypadku tworzenia broni, jako rasa ludzka bylibyśmy niemal nieśmiertelni.
Czasami możemy uznać to za dosyć smutny fakt, gdy zwrócimy uwagę na to, że człowiek wyrządza człowiekowi tak wiele krzywdy, a tymczasem mamy do czynienia z ogromną ilością nieuleczalnych chorób, na które nikt z naukowców jeszcze nie znalazł rozwiązania. Tymczasem można usłyszeć o tym, że państwa nawzajem starają się prześcigać w tym, jak wiele siły militarnej posiadają. Poświęcimy chwilę, by przyjrzeć się niektórym z dziwniejszych i bardziej imponujących sposobów, jakie ludzie wynaleźli.
Trebusz i atlatl, czyli nietypowe podejście do walki w dawnych czasach, które wniosło na pole bitwy wiele zdziwienia
Na liście nietypowych narzędzi mordu, które wymyślił człowiek, znajdzie się między innymi trebusz i atlatl. Dzięki temu, że ktoś wpadł na fantastyczny pomysł w postaci opracowania projektu trebusza, żołnierze na polu bitwy mogli pożegnać się z katapultami, które były powolne i trudno było przeładowywać ich pociski. Trebusz był nietypową bronią, która wykorzystywała po prostu model przeciwwagi. Za pośrednictwem trebusza można było rzucać dużymi obiektami na odległość nawet kilkuset metrów. Trebusz pokazał, że ludzkość nawet w średniowieczu potrafiła wykorzystywać prawa fizyki, jeśli chodziło o branie udziału w aktywnej bitwie.
Kolejnym nietypowym narzędziem, które miało praktyczne zastosowanie na polu bitwy, był atlatl. W zasadzie atlatl nie był bezpośrednio bronią, a narzędziem do miotania broni, takich jak na przykład włócznie lub dzidy. Atlatl stanowił przedłużenie dłoni wojownika, dzięki czemu ten mógł ciskać pociskami z jeszcze większą precyzją, a w dodatku ciskane pociski za pomocą tego przedłużenia leciały dalej i wbijały się znacznie głębiej.